Na co zwrócić uwagę przed sprzedażą samochodu?

Każdy z nas myśli czasem o zakupie nowego samochodu, jednak najczęściej jesteśmy ograniczeni domowym budżetem. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie sumy przeznaczonej na nowe auto jest sprzedaż starego pojazdu.

Aby sprzedać samochód musisz go najpierw wycenić. Drobiazgowo należy sprawdzić stan techniczny auta zarówno jego wygląd na zewnątrz i w środku. Z tego powodu winieneś troszczyć się o swój samochód, żeby go sprzedać po atrakcyjnej cenie.

Wygląd zewnętrzny

Przed sprzedażą auta należy sprawdzić jego nadwozie. Jeżeli w karoserii dostrzegalne są wcięcia dobrym pomysłem będzie ich reperacja. Nie zapomnij, iż jeżeli będziesz malował którykolwiek element musisz dopasować dokładnie taki kolor, żeby na „pierwszy rzut oka” nie było widać miejsca malowania. Czasami drobne zadrapania to nic wielkiego, lecz należy się nimi od razu zająć. Wnikliwie obejrzyj wszystkie drzwi, głównie od strony kierowcy. Jeśli zawiasy okażą się zanadto luźne to powinieneś od razu je naprawić.

Wnętrze samochodu

Siedzenia samochodu nie powinny wyglądać na zużyte. Upewnij się, iż wszelkie kontrolki w kokpicie są sprawne. Bardzo doniosłą kwestią jest to, ażeby w pojeździe założone było sprawne radio. Nie ma nic gorszego niż cisza w czasie długiej podróży. Upewnij się, iż wycieraczki nie pachną stęchlizną. Znakomicie działająca skrzynia biegów, silnik, sprzęgło i hamulec to gwarancja uzyskania pomyślnej oferty.

Stan i dokumentacja pojazdu

Wszelkie dokumenty samochodu powinny być w porządku. Nabywający musi mieć pewność, że po kupieniu nie będzie miał problemów na gruncie prawnym.

Używane auto sprzedać można z wykorzystaniem Internetu lub udając się do miejsca jak skup aut Warszawa.